среда, 21 ноября 2018 г.

Краматорськ: витоки

Шкільні бібліотеки міста отримали в подарунок від Благодійного фонду Максима Єфімова  "Наш Краматорськ" збірник краєзнавчих нарисів "КРАМАТОРСЬК: ВИТОКИ". Автор збірника Володимир Коцаренко - засновник і голова ГО "Клуб "Краєзнавець", почесний краєзнавець України.
Збірник присвячений історії міста Краматорська, відомого в багатьох країнах світу як центр машинобудування на сході України.
Висловлюємо велику подяку народному депутату України Максиму Вікторовичу Єфімову за видання книги і подарунок її шкільним бібліотекам міста.

понедельник, 19 ноября 2018 г.

День Гідності та Свободи

День Гідності та Свободи — свято в Україні, що відзначається щороку 21 листопада на честь початку цього дня двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 року). Є наступником свята Дня Свободи, що відзначалося 22 листопада на честь Помаранчевої революції у 2005—2011 роках, поки не було скасоване указом Президента Віктора Януковича. 13 листопада 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав указ, згідно з яким в Україні 21 листопада відзначається День гідності та свободи.
 Встановлене «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…» згідно з указом Президента України Петра Порошенка  № 872/2014 «Про День Гідності та Свободи» від 13 листопада 2014 року.
 На відзначення п'ятої річниці початку Євромайдану/Революції Гідності 21 листопада у школі відбудеться лінійка. А у шкільній бібліотеці оформлено тематичний куточок.
 15 листопада в МПК ім. Леоніда Бикова пройшов ярмарок українських звичаїв і традицій. У конкурсному заході взяли участь учні восьми шкіл 4-го освітнього округу. Темою ярмарку були зимові свята.
Команда нашої школи представила на ярмарок світлу радість Різдва Христового і за загальними підсумками конкурсу зайняла І місце, ІІ місце посіла команда ЗОШ  № 23, і ІІІ місце - команда КНВК ЗОШ № 6. Решта шкіл одержала дипломи за участь і була відзначена у різних спеціальних номінаціях.


вторник, 13 ноября 2018 г.

Цікава зустріч

Сьогодні на урок  з медіаграмотності до учнів 10-го та 9-х класів завітали офіцери прес-центру ОКП Об'єднаних сил полковник Л.Ю.Матюхін та його заступник підполковник В.І. Лазарєв. У дуже доступній і цікавій формі допомогали учням розрізняти правдиву інформацію від фейкової (неправдивої). Вчили захищати себе від негативного впливу інформації.  
 Зустріч була позитивною і дуже корисною. Сподіваємося, що такі зустрічі будуть продовжуватися.


 

суббота, 10 ноября 2018 г.

Протягом тижня у  школі прходили заходи присвячені Дню української писемності та мови.
Класні керівники провели виховні години. 












Черговий 11-й клас підготував святкову лінійку для учнів 1-4 класів та 5-11 класів.











 У шкільній бібліотеці пройшла інтелетуально-пізнавальна гра "Важниця" для учнів 9-11 класів. Працювала постійнодіюча книжкова виставка "Зроби подарунок Україні! Переходь на українську!"






Всі бажаючі долучились до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.

#пишеморазом




В очікуванні вистави
Учні школи прийняли участь у літературному фестивалі "Кальміюс". Побували у ПК ім. Бикова на виставі за мотивами новели Емми Андрієвської "Джалапіта" у виконанні акторів львівського Першого академічного українського театру для дітей та юнацтва.
 «Джалапіта» – сюрреалістичне оповідання про однойменну міфічну істоту. Головний герой є втіленням доброти, любові та гармонії світу. Однак через свій м’який характер Джалапіта часто зазнає нерозуміння та тиску з боку оточення.



Вистава сподобалась. Діти у захваті!
Сучасно і незвично!










четверг, 8 ноября 2018 г.

ВАЖНИЦЯ

Напередодні свята Дня української писемності та мови  шкільна бібліотека отримала в подарунок від Громадської організації "ЕкспертиЗА Реформ" навчально - розважальну гру "ВАЖНИЦЯ".
"Важниця" - це гра, яка розвиває інтелектуально й духовно, надихає на подальше вивчення рідної мови, літератури, історії та культури України.



Важниця - дівчина - вісниця, яка врятує Україну. Важниця має донести українському народові чарівний камінь із чистою українською мовою. Для цього Важниця має пройти лабіринт гри, і допомогти їй виконати свою місію можуть саме гравці - своїми знаннями, логікою та ерудицією. У "Важниці" перемагає не найшвидший, а найрозумніший! Гравці мають правильно виконати якомога більшу кількість завдань, дійшовши до фінішу.
Шкільна бібліотека запросила до гри своїх читачів - учнів 9 - 11-х  класів. Вони із задоволенням прийняли участь у грі, випробували свої знання та переконались, що треба й надалі розширювати кругозір, вивчати рідну мову та літературу, історію та культуру рідної країни. 
Гра дуже сподобалась.
 Окрема подяка Тетяні Барановській, засновнику та члену Координаційної ради ГО "ЕкспертиЗА Реформ" за сприяння в отриманні гри.

вторник, 6 ноября 2018 г.

Всеукраїнський диктант національної єдності

 У День української писемності й мови пролунає в ефірі Першого каналу UA: Українське радіо  вісімнадцятий радіодиктант .Офіційне гасло цьогорічного заходу – #пишеморазом         
Трансляція радіодиктанту розпочнеться 9 листопада об 11годині  зі вступної частини, а за півгодини відбудеться й сам диктант.
       Запрошуємо всіх бажаючих завітати до бібліотеки та взяти участь у написанні диктанту.
 

Запрошуємо на літературний фестиваль!


 

9-10 листопада 2018 року у м. Краматорську проводяться заходи літературного фестивалю, серед яких зустрічі учнів, учителів, бібліотекарів з сучасними українськими письменниками, істориками, мистецтвознавцями і т.і.
9 листопада 2018 року  проводяться заходи:
- 930 Олена Стяжкіна - Володарі часу: Чому радянське (не) завершується, Дон АБА, Героїв Небесної сотні, 14;
- 1000 майстер-клас за мотивами книги Девіда Маккі "Елмер" від АССА, дитяча бібліотека ім. О. Пушкіна, вул. Паркова, 14;
- 1100 радіодиктант національної єдності, дитяча бібліотека ім. О.Пушкіна, вул.. Паркова, 14;
- 1200 Катерина Кіт  «Щаслива жінка – щаслива мати», дитяча бібліотека ім.О. Пушкіна, вул. Паркова, 14;
- 1530 Література для підлітків та про підлітків, В.Теремко, М.Морозенко, Т.Качак. дитяча бібліотека ім. О. Пушкіна, вул. Паркова, 14;
- 930 – 1200 зустрічі письменників у школах Краматорська;
- 1330- буде проведено міську літературну Кавалєрку на базі Краматорської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 8 за участю письменників С.Гридіна, В.Теремко, М.Морозенко, Т.Качак (9-11 класи): збірні учнівські команди від чотирьох освітніх округів та уболівальники зануряться у світ книг «16 весна» В. Теремка, «Я закохалася» М. Морозенко, «Незрозумілі» та «Не –Ангел» С. Гридіна.
 - 1700 - вистава «Зерносховище», ПК Бикова, вул. Шкільна, 9.
День української писемності та мови — свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія. Свято встановлено 9 листопада 1997 року, коли Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови». В Указі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця».
У День української писемності та мови за традицією:
  • покладають квіти до пам'ятника Несторові-літописцю;
  • відзначають найкращих популяризаторів українського слова;
  • заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою;
  • стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика — конкурс проводився за підтримки Міністерства освіти та науки України та Ліги українських меценатів. Щорічна кількість учасників понад 5 млн із 20 країн світу.
У День української писемності та мови, на Українському радіо традиційно відбувається радіодиктант національної єдності. Цю акцію започатковано з 2000 року. Відтоді щороку всі охочі можуть взяти участь у написанні радіодиктанту та не стільки з'ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.