четверг, 28 января 2021 г.

Школа практичної медіаграмотності

27-28 січня в межах проєкту "Школа практичної медіаграмотності для педагогів" (за підтримки німецького Фонду Конрада Аденауера
Konrad Adenauer Stiftung Ukrain)
відбувся тренінг з медіаграмотності для шкільних бібліотекарів.
Учасниками тренінгу стали шкільні бібліотекарі Донецької області, а саме міста Краматорська та прилеглих селищ, які дуже наполегливо працювали та набували нових компетентностей інформаційної, медійної та цифрової грамотності.
Першого дня тренери Ізбаш Світлана та Іванова Тетяна, знайомили учасників тренінгу з онлайн-інструментами для спільної коллаборації Padlet, Mentimeter, Storyjampe.
Чудова атмосфера панувала під час тренінгу, а рефлексію першого дня провели у форматі гри "5 слів", що дозволило бібліотекарям висловити своє враження від тренінгу методом синквейн. 
Другого дня пройшло зайомство з сервісом Kahoot, говорили про інформаційну безпеку, створювали свій власний МЕДІАХОЛДИНГ.
 
 Підсумком тренінгу стало те, що учасники дійшли висновку: інформація - це продукт!
Дякуємо тренерам Ізбаш Світлані та Івановій Тетяні за якісну підготовку тренінгу. Ми навчилися працювати на дошці Padlet -це універсальна онлайн-дошка (онлайн-стіна); ознайомились з Kahoot – застосунком для освітніх проектів; Mentimeter — простим та доступним в опануванні інструментом голосування, який забезпечує миттєвий зворотній зв'зок з аудиторією; Storyjumper - який може створювати незвичні навчальні матеріали по темі заходу; дізнались, хто підтримує розвиток українських телеканалів; отримали багато корисної інформації з медіаграмотності. Тепер сподіваємося, що отримані знання будуть корисними, як у роботі, так і у повсякденному житті.



 

среда, 27 января 2021 г.

29 січня - День пам'яті Героїв Крут

 

29 січня українці вшановують події кінця січня 1918 року, коли юні захисники Української Народної Республіки власною кров'ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху — бій під Крутами.


 

 
(Ролик з мережі інтернет, створений до 100-річчя подій під Крутами (2018р.))
 
Інтерактивний плакат, створений учнями школи до Дня пам'яті героїв Крут:
 
https://edu.glogster.com/glog/600eb2f5189d0/43b8tn9sdji?fbclid=IwAR268NlZG8b9CXLl6EVXSz-h_8SGIr4yoHtzjxuXDV9601CHa96N8udpUes

Тематична інформаційна поличка у шкільній бібліотеці

понедельник, 25 января 2021 г.

27 січня - День пам'яті жертв Голокосту

«Ми тільки чули кулеметні черги через різні проміжки: та-та-та, та-та... Два роки з дня в день я чув, і це стоїть у моїх вухах сьогодні. Під кінець над яром піднявся важкий, масний дим. Він ішов звідти тижнів три».

Анатолій Кузнєцов. «Бабин Яр» 


 

 

«Євреїв все ведуть без кінця. Люди ховають їх, але німці їх знаходять і забирають. І до цього часу чути стрілянину в Бабиному Яру».

Ірина Хорошунова. «Перший рік війни»

27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року. Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня. В цей день в 1945 році війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів.

Більше інформації тут:  https://old.uinp.gov.ua/news/27-sichnya-mizhnarodnii-den-pamyati-zhertv-golokostu

 З нагоди пам'ятного дня у школі пройшов радіожурнал, який завершився хвилиною мовчання.







четверг, 21 января 2021 г.

З Днем Соборності України

Дистанційне навчання не перешкода для тих, хто ЛЮБИТЬ УКРАЇНУ
 
 

Відео створене учнями 11 класу Краматорської ЗОШ № 1
 

Виставка малюнків та листівок до Дня Соборності.
 
У шкільній бібліотеці оформлено тематичний куточок
 

понедельник, 18 января 2021 г.

22 СІЧНЯ - ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

 

22 січня у день проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Україна щороку відзначає День Соборності. Офіційно в Україні свято встановлено Указом Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99.

 
    
 Українським інститутом національної пам’яті розроблено інформаційні матеріали до Дня Соборності України – 2021. Ознайомитися із зазначеними матеріалами можна за посиланням https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/vchytelyam/metodychni-rekomendaciyi/informaciyni-materialy-do-dnya-sobornosti-ukrayiny-2021

    Відділом національного виховання Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти підготовлено Google Сайт «22 січня – День Соборності України»: 
- головна сторінка (історія проголошення Акту Злуки УНР і ЗУНР): https://sites.google.com/view/22-01-2021/

- вікторина-подорож для учнів молодшого шкільного віку (за матеріалами каналу Хмаринка): https://sites.google.com/d/1k8O6qWk7pZIGGY-rhlulS9V4k7ld3OPX/p/1rI8UvnKYpjkkzI7MLIrgWgkpKVGD3Xdj/edit

- вікторина для учнів старших класів (у процесі переробки відповідно до інформаційних матеріалів Українського інституту національної пам’яті): https://cutt.ly/DjPhQA4 .

Виховна година онлайн "Соборність України" https://www.youtube.com/watch?v=2U_kCkUTpX8&feature=youtu.be

воскресенье, 17 января 2021 г.

ІМЗО ЗАПРОШУЄ ДО ОБГОВОРЕННЯ ЕЛЕКТРОННИХ ВЕРСІЙ ФРАГМЕНТІВ ПІДРУЧНИКІВ ДЛЯ УЧНІВ 4 ТА 8 КЛАСІВ

 

Цьогоріч Інститут модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України започатковує обговорення електронних версій фрагментів підручників з метою покращення якості навчальної літератури. Терміни розгляду підручників для 4 класу – з 18 січня до 09 лютого 2021 року та 8 класу – з 22 лютого до 17 березня 2021 року.

В обговоренні підручників можуть брати участь педагогічні працівники, представники громадських освітніх організацій, батьки учнів, усі небайдужі до якості шкільної освіти. Крім ознайомлення з фрагментами підручників, також можна переглянути експертні висновки до них і висловити пропозиції та зауваження до змісту та дизайну навчальної літератури для 4 та 8 класів, представленої в Електронній бібліотеці Інституту модернізації змісту освіти.

Узагальнені пропозиції будуть передані видавництвам і авторам підручників для доопрацювання.


Інструкція щодо ознайомлення з електронними версіями фрагментів підручників

 

 


 

понедельник, 4 января 2021 г.

З Новим 2021 роком та Різдвом Христовим!

Вступив у свої права рік Бика, нехай він буде радісним і щасливим, повним надій і планів, сяючий успіхами і везінням, нехай збереже вірну дружбу, примножить багатство і нагородить міцним здоров’ям, творчим натхненням, оптимізмом і позитивом, щирою, взаємною любов’ю, нехай він повністю виправдовує Ваші очікування, з Новим 2021 роком та Різдвом Христовим!