четверг, 29 апреля 2021 г.
пятница, 23 апреля 2021 г.
Що розповісти про Чорнобиль дітям до 35-х роковин катастрофи
Дев’ять заходів до 35-ї річниці Чорнобильської катастрофи, до яких вам захочеться долучитися https://osvitoria.media/experience/shho-rozpovisty-pro-chornobyl-dityam-9-onlajn-podij-do-35-h-rokovyn-katastrofy/?fbclid=IwAR0GNwu7zakPlEEuYnD_q0kOxd-tc47Sfs3QpIBvsJ4-1N0SVEedHBlz3OM
23 квітня - Всесвітній день книги і авторського права
вона перестає мислити.
Дідро
У квітні 1995 р. Генеральна конференція ЮНЕСКО заснувала Всесвітній день книги і авторського права, який щорічно відзначається з 1996 року. Це данина поваги до книг та авторів. Головна мета свята – привернути увагу державних органів і читачів до книг як джерела отримання знань, мати доступ до духовних і матеріальних цінностей, розуміння краси і творчих досягнень людини. Адже книги – це вікно у світ культурного розмаїття, це міст, що з'єднує різні цивілізації у часі й просторі.
ЮНЕСКО обрала цю дату з огляду на її символічність для світової літератури. Причиною вибору саме цієї дати послужило те, що багато відомих письменників народились або померли 23 квітня. Наприклад, М. Сервантес, В. Шекспір, Л. Вега, М. Дрюон, М. Валеджо, В. Набоков… Сьогодні Всесвітній день книги святкують у 190 країнах світу.
Символічно день 23 квітня також був обраний завдяки традиції святкування Дня книги у Каталонії, де у День Святого Георга дарували троянду за кожну куплену книжку. Цього дня також прийнято було дарувати книгу близьким людям, тим, кого любиш.
Цього дня проводяться зустрічі з авторами, читання уривків із улюблених книг, різноманітні конкурси, акції на захист книги, фестивалі читання, розпродаж книг тощо. Деякі країни з нагоди цієї дати видають одне з найпопулярніших видань і роздають його безкоштовно.
В усьому світі цього дня купують, дарують, читають книжки. До речі, на батьківщині Сервантеса цю дату святкують конкурсом – безперервним читанням «Дон Кіхота». Читці змінюють один одного протягом 48 годин.
Кожного року за ініціативою ЮНЕСКО обирається Всесвітня столиця книги. Такими вже були Мадрид, Александрія, Нью-Делі, Антверпен, Монреаль, Турин, Богота, Амстердам, Бейрут, Любляна, Буенос-Айрес, Єреван. В 2013р. таїландська столиця Бангкок названа «очільником» світової книгоіндустрії тобто упродовж року вона вважатиметься Всесвітньою столицею книги. Вибір книжкових столиць – частина зусиль ЮНЕСКО з популяризації книг і читання.
Книга на сучасному етапі розвитку цивілізації залишається одним із найефективніших інструментів передачі інформації з усіх сфер людської діяльності. Писемність завжди була головним чинником у культурі кожного народу, відігравала провідну роль у його духовному розвитку, тісно поєднувала покоління. Книги покликані служити людям, а краса і мудрість, відтворена у друкованих рядках, неодмінно має стати на заваді жорстокості, несправедливості й насиллю, врятувати наш неповторний світ.
Щиро вітаємо всіх шанувальників книги, усіх тих, хто шанує й розвиває друковане слово, із Всесвітнім днем книги і авторського права!
Бажаємо нових відкриттів, реалізації творчих задумів та натхнення! Нехай придбана у цей день нова книжка стане її власнику справжнім другом і порадником на довгі літа.
А думалось, що атом той слухняний
До 35-річчя від дня аварії на Чорнобильській атомній електростанції бібліотекою КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» підготовлена віртуальна книжкова виставка. На виставці читачам представлено літературу, в якій детально описуються події на ЧАЕС у день аварії, подвиг ліквідаторів-чорнобильців, гіркі наслідки катастрофи для України та світу та спроби їх подолання, питання енергетичної безпеки та використання альтернативної енергетики.
среда, 21 апреля 2021 г.
22 квітня – Всесвітній день Землі
У День Землі в різних країнах, за традицією, лунає Дзвін Миру, закликаючи людей Землі відчути всепланетну спільність і докласти зусиль до захисту миру на планеті та збереження краси та багатства нашого спільного дому. Цей Дзвін є символ спокою, мирного життя та дружби, вічного братерства і солідарності народів та заклик до дії в ім’я збереження миру і життя на Землі, збереження людства та культури.
Історія цього свята розпочинаєтся в Америці, де у 1971 році був започаткован Щорічний тиждень землі (третій тиждень квітня). Акція стала дуже популярною серед населеня, а її засновник, сенатор Гейлорд Нельсон був удостоєний високої державної нагороди. У 1990 році День Землі став міжнародним святом, а 90-і роки було проголошено “Десятьоліттям довкілля”. До акції долучилися понад 120 країн, а більш ніж 40 країн об’еднали зусилля для збереження біологічного різноманіття. У 2009 році Генеральна асамблея ООН проголосила Міжнародний день Матері-Землі, постановивши відзначати його 22 квітня. На данний час ця дата відзначаєтся у 193 країнах світу кожного року.
Символом дня є зелена грецька литера Θ (Тета) на білому фоні. Логотипом – зображення планети Землі (зараз використовуєтся фото, зроблене астронавтами з Аполлону-17 на півдорозі до місяця) на темно-синьому фоні.
В цей день кожен житель планети може внести свій маленький вклад у справу захисту та відновлення довкілля: очистити від сміття берег улюбленої річки, посадити дерево, хоча б на один день відмовитись від користуванням автотранспортом. Земля – це величезний дар, ресурси якого буде неможливо використовувати вічно. Ми не зможемо врятувати планету згадуючи про неї лише один день на рік – цього явно недостатньо. саме тому слід піклуватися про оточуюче нас середовище протягом всього року. Здавалося б, яка дрібниця в масштабах Планети – вимкнути за собою світло в кімнаті, здати макулатуру на переробку чи пройтися пішки до роботи, та саме з таких дій складаються великі справи! Уявіть – тисяча людей посадила по одному дереву – ось Вам і ліс! Мільйон людей закрутили кран, коли чистили зуби – річку врятували від пересихання. Мільярд людей вимкнули світло, виходячи з кімнати – одна ТЕС не потрібна. Саме такі справи, саме такі дрібниці допомагають нам врятувати природу Землі, зберегти добробут нашого великого спільного Дому.
З Днем Землі!
Запрошую переглянути інтерактивний плакат:
понедельник, 12 апреля 2021 г.
12 квітня - Всесвітній день авіації та космонавтики. День працівників ракетно-космічної галузі України
суббота, 10 апреля 2021 г.
11 квітня - День Пам'яті Леоніда Бикова
понедельник, 5 апреля 2021 г.
Всесвітній день здоров'я
Мета свята – привернути увагу до проблем охорони здоров’я та необхідності розгорнутої й всеохопної профілактики захворювань, здорового способу життя.
За традицією представники РС школи запросили ВСІХ на веселу ранкову руханку та запропонували взяти участь у челенджі "Я І СПОРТ". Учні 1-6 класів - повинні зняти та викласти у мережі Facebook свою веселу, ранкову руханку, а 7-11 класів зняти коротке відео(1-2 хвилини) про свої заняття спортом. Відео викладали з хештегом #СПОРТЗОШ1
Здоров’я – це дар. Його треба шанувати, не витрачати, а примножувати. Людина, яка не хворіє почувається впевнено, бо вона усвідомлює, що керує своїм здоровям, є його господарем. Саме тому з раннього дитинства треба формувати навички щодо ведення здорового способу життя.
У Всесвітній день здоров’я бажаємо всім його надійного зберігання.
Всім хворим - якнайшвидшого одужання.
Медикам - хорошої матеріальної і технічної бази.
Всім нам - бути здоровими і життєрадісними!
Зі святом Вас!
6 квітня - Всесвітній день мультфільмів
У цей день аніматори зі всієї земної кулі обмінюються програмами мультфільмів і влаштовують перегляди для вдячної публікі.
Шкільна бібліотека пропонує до перегляду декілька мультфільмів, створених за сюжетами дитячих книг!
1. Український повнометражний анімаційний фільм "Микита Кожум'яка". Мультфільм присвячений пригодам сина популярного казкового героя Кирила Кожум'яки. Знятий за мотивами книги Антона Сіяники "Микита Кожум'яка".
https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=agIQLx0JfRg&feature=emb_logo
https://www.youtube.com/watch?v=iUIblK2zN8Q
2. Пригоди Мауглі українською мовою, знятий за мотивами книги Кіплінга Р. «Мауглі».
Веселий та життєрадісний Мауглі виріс у джунглях, а виховували його добрі та розумні звірі. Його найкращий друг – веселий ведмідь Балу, хлопчика завжди підтримує вірна пантера Багіра, а мудрості його вчить мудрий пітон Каа. Разом із ними на Мауглі чекають веселі пригоди та складні випробування.
https://www.youtube.com/watch?v=qIqXcS4IYSg
3. Чуттєва розповідь про дівчинку сироту, яка не опускала рук у найважчих життєвих ситуаціях.
Мультфільм створено за мотивами оповідання "Полліанна" та його продовженням "Полліанна дорослішає", які були написані Елеонор Портер
https://www.youtube.com/watch?v=GrlGeuJq910Більше цікавого на каналах:
https://www.youtube.com/ukranima - найкращі мультики від студії "Київнаукфільм".
і https://www.youtube.com/ukranimaua - улюблені мультики українською мовою
Сподобались мультики?
Тоді приходьте до бібліотеки та знайомтеся з книгами, за якими вони створені! Шкільна бібліотека чекає своїх читайликів після завершення карантину!